pozujący chłopcyInformacje o placówce Zaczarowana Wyspa w Zielonce

Zaczarowana Wyspa to niepubliczne integracyjno językowe przedszkole i żłobek. Naszym priorytetowym celem jest wspieranie Państwa pociech, aby wyrosły na odważnych, samodzielnych i ciekawych świata ludzi, którzy potrafią sprostać wymaganiom codziennego życia. Kierując się zasadą wychowania Marii Montessori: „pomóż mi zrobić to samodzielnie”, staramy się wspomagać samodzielne wysiłki małego człowieka. Każde dziecko jest wyjątkowe, a my poprzez różnorodność prowadzonych zajęć, staramy się stymulować jego prawidłowy rozwój oraz kreatywność, mając na uwadze indywidualny potencjał dziecka.

Maluszki rozwijają swoją inteligencję społeczną w radosnej atmosferze zabawy. Uczą się między innymi nawiązywania, utrzymywania oraz pogłębiania kontaktu z rówieśnikami. Dodatkowo mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, takich jak urodziny, mikołajki, bale karnawałowe oraz przedstawienia teatralne. Jesteśmy również otwarci na Państwa sugestie w stosunku do założeń programowych oraz ewentualnych zajęć dodatkowych czy rozrywek i atrakcji dla Państwa pociech.

Zaczarowana Wyspa – coś więcej niż przedszkole

Jesteśmy placówką stanowiącą kompromis pomiędzy opieką w rodzinnym domu a tradycyjnymi instytucjami zajmującymi się masową opieką nad dziećmi, takimi jak przedszkole czy żłobek. Kameralność naszej placówki, prawdziwe domowe warunki i pyszna domowa kuchnia sprawiają, że Państwa pociechy czują się u nas jak u siebie w domu. Małe grupy i liczny personel pozwalają nam na indywidualną opiekę, dzięki czemu każde dziecko jest bardziej zadbane pod względem fizycznym, intelektualnym oraz emocjonalnym.

Profesjonalna i wykwalifikowana kadra, tj. pedagodzy, lektorzy, psycholog, opiekunki medyczne oraz animatorzy, zapewnia rozwój psychofizyczny oraz bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Dodatkowo dietetyk dba o prawidłowe nawyki żywieniowe dzieci z uwzględnieniem różnego rodzaju diet. Nasi pracownicy to wykształcony personel, dysponujący niewyczerpanymi pokładami cierpliwości, ciepła i zrozumienia specyficznych dla małego człowieka potrzeb.

Dlaczego warto wybrać naszą placówkę?

Istniejemy na rynku już od 2009 roku, dzięki czemu możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku od 1 do 6 roku życia. Oferujemy dogodne godziny pracy placówki, tj. od 6:30 do 18:30, dodatkowo istnieje możliwość dostosowania lub wydłużenia godzin otwarcia za dodatkową opłatą. Jesteśmy kameralną instytucją z niewielkimi grupkami, co sprzyja indywidualnej opiece nad Państwa pociechami. Zapewniamy prawdziwie domową atmosferę, która sprawia, że nasi milusińscy czują się u nas komfortowo i swobodnie tak jak u siebie w domu. Współpracujemy z szeregiem specjalistów, którzy z pełnym zaangażowaniem i pasją zajmują się szlifowaniem przyszłych talentów. Ponadto, nasza kadra jest bardzo empatyczna i świetnie rozumie potrzeby małego człowieka. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko czuło się w pełni akceptowane i doceniane.