Nasza misja

Naszym zadaniem jest wspieranie Waszych Pociech, aby wyrosły na odważnych, samodzielnych ludzi, którzy potrafią sprostać wymaganiom otoczenia, dlatego kierując się zasadą wychowania Marii Montessori: “pomóż mi zrobić to samodzielnie” staramy się wspomagać samodzielne wysiłki małego człowieka. Każde dziecko jest wyjątkowe, a my poprzez różnorodność zajęć staramy się stymulować jego rozwój i kreatywność mając na uwadze jego indywidualny potencjał. Poza tradycyjnymi zajęciami, takie jak plastyczne, muzyczno-ruchowe, dydaktyczno – tematyczne czy doświadczalne proponujemy także zabawy z językiem angielskim oraz rosyjskim prowadzone przez profesjonalnego lektora, zajęcia z psychologiem z wykorzystaniem elementów kinezjologii mózgu Paula Dennisona, metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne itp. W radosnej atmosferze zabawy Maluszki rozwijają także swoją inteligencję społeczną – uczą się nawiązywania, utrzymywania i pogłębiania kontaktu z rówieśnikami.

Ponadto nasi Milusińscy mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach okolicznościowych jak np. urodziny, mikołajki, bale karnawałowe, przedstawienia teatralne, wycieczki.
Jesteśmy oczywiście otwarci na Państwa sugestie odnośnie założeń programowych, ewentualnych zajęć dodatkowych czy rozrywek i atrakcji dla Waszych Pociech.

Czym się zajmujemy

Zaczarowana Wyspa to więcej niż przedszkole

Jesteśmy placówką, która stanowi kompromis pomiędzy opieką w rodzinnym domu a instytucją zajmującą się masową opieką nad dziećmi, czyli tradycyjnym żłobkiem, czy przedszkolem. Kameralność naszej placówki oraz prawdziwie domowe warunki i pyszna domowa kuchnia sprawiają, że Państwa Pociechy czują się u nas jak u siebie w domu. Małe grupy i liczny personel pozwalają na indywidualną opiekę, dzięki czemu dzieci są bardziej zadbane zarówno fizycznie jak i intelektualnie i co ważne – emocjonalnie. Profesjonalna kadra zapewnia rozwój psychofizyczny oraz bezpieczeństwo naszych podopiecznych tj. pedagodzy, lektorzy, psycholog, opiekunki medyczne, animatorzy. Pani dietetyk dba o pełne brzuszki naszych Milusińskich, z uwzględnieniem różnego rodzaju diet. Personel w naszej placówce to przede wszystkim osoby kochające dzieci, w większości posiadające własne potomstwo. Panie poza stosownym wykształceniem dysponują niewyczerpanymi pokładami cierpliwości, ciepła i zrozumienia specyficznych dla małego człowieka potrzeb.

Czemu warto nas wybrać

Istniejemy na rynku już od 2009 r możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 6 lat. Oferujemy dogodne godziny pracy placówki – od 6.30 do 18.30, a ponadto istnieje możliwość dostosowania/wydłużenia godzin otwarcia za dodatkową opłatą. Jesteśmy kameralną placówką, grupy są niewielkie – grupa żłobkowa do 8, przedszkolne do 10 dzieci, co sprzyja indywidualnemu zaopiekowaniu się Waszymi pociechami. Prawdziwie domowa atmosfera sprawia, że nasi Milusińscy czują się u nas swobodnie, prawie jak u siebie w domu. Współpracujemy z szeregiem specjalistów którzy z zaangażowaniem i pasją zajmują się szlifowaniem przyszłych talentów. Nasza kadra jest bardzo ciepła, empatyczna, rozumiejąca potrzeby Małego Człowieka. Staramy się, aby każde dziecko czuło się w pełni akceptowane i doceniane.